Bez kategorii

Podsumowanie weekendu 25-26.03

Zapraszamy do przeczytania relacji z meczów oraz obejrzenia zdjęć z minionych wydarzeń. Niektóre grupy odbyły swój ważny pierwszy turniej, kilku zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne. Pozostałe drużyny wzięły udział w mocno obsadzonych rozgrywkach oraz przygotowywali się do ligi która rusza już za tydzień :

U-7

„W sobotę wzięliśmy udział w turnieju Athletic Cup. Turniej ze strony organizacyjnej niestety nie sprostał oczekiwaniom. Połowa czasu gry poświęcona była na poprawianie piłki przez sędziego, żeby wznowić grę zgodnie z regulaminem zamiast pozwolić dzieciom grać. Zamiast grać 10/8 minut graliśmy faktycznie 4/5…
Co do drużyny – zaprezentowała się bardzo dobrze chociaż gra 4×4 na bardzo małym boisku utrudniała prowadzenie piłki i nie bardzo jestem w stanie rozliczyć chłopców z treningów w warunkach meczowych. W niedzielę grupa żółta zagrała z Parasolem. Spotkanie wartościowe, wyrównane, pełne 90 minut bez zbędnych przerw, które wskazało mi jakie deficyty jeszcze mamy i, że musimy rozgrywać zdecydowanie więcej meczów z rywalami na wysokim poziomie.” Trener Oskar Śliwiński

U-7 oddział Karłowice

„Udany weekend, pierwszy turniej dla moich zawodników. Na początku było widać przejęcie na ich twarzach – jednak od pierwszego gwizdka zaczęli już zdobywać bramki i czerpali dużą radość z gry. Udało się zagrać kilka spotkań na wyrównanym poziomie, co nie zmienia jednak faktu, że nad wieloma rzeczami musimy jeszcze poćwiczyć. Wszystko przed nami, chłopcy zasługują na duże brawa za wysiłek który włożyli w cały turniej” Trener Daniel Kowalik

U-8

„W niedzielę udaliśmy się do Legnicy biorąc udział w mocno obsadzonym turnieju w którym udział wzięło 16 zespołów. Po wymagających pierwszych 4 spotkaniach trafiliśmy do grupy złotej gdzie chłopcy w każdym meczu starali się szybko zdobywać przestrzeń oraz podejmowali bardzo trafne decyzję w sytuacjach 2×1. Bramkarzem turnieju został Arek Ciechanowski który całe rozgrywki starał się mądrze otwierać grę oraz wiele razy uratował nas przed utratą bramki. Były momenty gdzie zabrakło skupienia, szybszego odbioru piłki, ale zdecydowanie widzę więcej pozytywów” Trener Daniel Kowalik

U-9

„W sobotę wybraliśmy się do Legnicy na turniej Select Cup w roczniku 2013. Było to nowe doświadczenia dla moich zawodników, ponieważ pierwszy raz graliśmy 7 na 7 i z przeciwnikami, którzy są zdecydowanie silniejsi fizycznie od nas. Mimo to drużyna zaprezentowała się naprawdę dobrze. W większości meczów graliśmy jak równy z równym. Próbowaliśmy długo utrzymać się przy piłce, grać odważnie i budować akcje od tyłu, a nie grać popularnej „lagi” jak część drużyn, z którymi się mierzyliśmy. Na pewno takie zebranie doświadczenie zaprocentuje na przyszłość kiedy zawodnicy przejdą do kategorii Orlik. Brawo drużyna!” Trener Marcin Synowiec

U-10

„Jestem dumny z chłopaków i dziękuję im za trud włożony w dwa dni turniejowe.
Cieszę się, że mogłem oglądać ich mecze (razem ponad 4 godziny gier), w których prezentowali umiejętności zdobyte podczas treningów. Rozegraliśmy spotkania, w których nie popełnialiśmy błędów i bez trudu zdobywaliśmy dużo bramek. Były też mecze, gdzie chłopcy za szybko poddawali się po straconych bramkach i nie potrafili zareagować w trudnej sytuacji.
Jestem pewnie, że podczas kolejnych rozgrywek będą dążyli do kreowania sytuacji bramkowych z większym zaangażowaniem.

Ciekawostki:
– po raz pierwszy wzięliśmy udział w turnieju, w którym po pierwszej rundzie było losowanie fazy pucharowej,
– chłopcy między meczami uczestniczyli w różnych konkursach (piłkarska familiada, piłkarski oktagon, strzały do celu),
– 3 chłopców było pierwszy raz na dwudniowym turnieju.

Dziękuję Panu Marcinowi Noczyńskiemu za nieocenioną pomoc.

Na wyróżnienie za postawę na boisku zasłużył Jakub Pietrzak.” Trener Leszek Gwit

U-12

„Ostatnia gra kontrolna przed startem sezonu ligowego. Dziś rozegraliśmy bardzo trudny sparing z drużyną Rawii Rawicz rocznik 2010 uzupełniona kilkoma zawodnikami z 2011.
Niestety było widać bardzo dużą różnicę w fizyczności na boisku… niestety na korzyść rywali z Rawicza. Moi zawodnicy zamiast grać w piłkę chcieli bardzo mocno udowodnić, że poradzą sobie w „walce wręcz” z większymi i silniejszymi od siebie. Pierwsza połowa bardzo chaotyczna, mnóstwo nerwów, strat i poziom zaangażowania który pozostawiał wiele do życzenia.
Druga odsłona tego spotkania dużo lepsza w naszym wykonaniu, ale i tym razem nie udało nam się zdobyć bramki, pomimo kreowanych sytuacji i całkiem niezłej gry.
Przegrywamy 3-0 z rywalem wymagającym i zdecydowanie silniejszym fizycznie.
Myślę, że spotkamy się jeszcze z nimi na koniec sezonu i w pełnej obsadzie.
Dziękuję drużynie Rawii Rawicz za dobry sparing, a moim zawodnikom za grę.
Podnosimy głowy do góry, szybko wyciągamy wnioski i ciężko pracujemy, by w kolejną niedzielę dobrze zainaugurować rozgrywki ligowe WLM D2.” Trener Dominik Mordal

U-12 C

„Katastrofalny występ mojej drużyn w starciu z Młodzikiem Ślęzy Wrocław.
Naprawdę nie ma co więcej mówić o tym co się stało na meczu. Po prostu drużyna (kolokwialnie mówiąc) nie dojechała na mecz i w rezultacie została zdeklasowana przez przeciwników 1 do 17” Trener Marcin Synowiec